Susumu HTC1005-1E-R60-T35-L5
HTC1005-1E-R60-T35-L5 picture photo
Mfg. Part Number
HTC1005-1E-R60-T35-L5
Brief Description
CAP THIN FILM 0.6PF 25V 0402
Datasheet Download
HTC1005-1E-R60-T35-L5.pdf
Availability of HTC1005-1E-R60-T35-L5
QUANTITY
HTC1005-1E-R60-T35-L5 Order Process
Ship out your order
Specifications of HTC1005-1E-R60-T35-L5
Internal Part NumberEIS-HTC1005-1E-R60-T35-L5
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.60pF
Tolerance±0.035pF
Voltage - Rated25V
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
FeaturesGeneral Purpose
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HTC1005-1E-R60-T35-L5
Related LinksHTC1005-1E, HTC1005-1E-R60-T35-L5 Datasheet, Susumu Distributor
HTC1005-1E-R60-T35-L5 Details Description
Related parts for HTC1005-1E-R60-T35-L5
CONN RCPT 11POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 47PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 1.87K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 19P INLINE PIN SLD datasheet.pdf
150RR/150RR/85FR datasheet.pdf
Isolated, Low VOUT to 70A, Half-Brick DC/DC Converters datasheet.pdf