| Internal Part Number | EIS-HTN0.50TB100 | |
| Type | Expandable Sleeving | |
| Diameter | 0.500" (12.70mm) | |
| Diameter - Maximum | 0.750" (19.10mm) | |
| Length | 100' (30.5m) | |
| Material | Ethylene Chlorotrifluoroethylene | |
| Features | Plenum Rated, Self Extinguishing | |
| Color | Black, White | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | HTN0.50TB100 | |
| Related Links | HTN0.5, HTN0.50TB100 Datasheet, Techflex Distributor | |
 | 134-10-624-00-000000 | HEADER OPEN .030"DIA .600 24POS | datasheet.pdf | |
 | 4626-6200 | CONN PLUG 26POS W/FLANGE | datasheet.pdf | |