Riedon HVC0805H-100MJ8
HVC0805H-100MJ8 picture photo
Mfg. Part Number
HVC0805H-100MJ8
Brief Description
RES SMD 100M OHM 5% 1/8W 0805
Datasheet Download
HVC0805H-100MJ8.pdf
Availability of HVC0805H-100MJ8
QUANTITY
HVC0805H-100MJ8 Order Process
Ship out your order
Specifications of HVC0805H-100MJ8
Internal Part NumberEIS-HVC0805H-100MJ8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh Temperature CHR and HVS Chip Resistors
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesNon-Magnetic
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 300°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HVC0805H-100MJ8
Related LinksHVC0805, HVC0805H-100MJ8 Datasheet, Riedon Distributor
HVC0805H-100MJ8 Details Description
Related parts for HVC0805H-100MJ8
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES MO 1/2W 750OHM 5% AXL datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS SKT datasheet.pdf
RES 220K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RCPT SHELL FOR PEG.1K. datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
HEATSHRINK MULTI WALL 3/4-48" BL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14K FLASH IND 44TQFP datasheet.pdf
MKP 0.33UF 5% 2500VDC DRAWING T4 datasheet.pdf