Vishay/BCcomponents HVR2500006193FR500
HVR2500006193FR500 picture photo
Mfg. Part Number
HVR2500006193FR500
Brief Description
RES 619K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
HVR2500006193FR500.pdf
Availability of HVR2500006193FR500
QUANTITY
HVR2500006193FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of HVR2500006193FR500
Internal Part NumberEIS-HVR2500006193FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HVR2500006193FR500
Related LinksHVR250000, HVR2500006193FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
HVR2500006193FR500 Details Description
Related parts for HVR2500006193FR500
IDC CABLE - MKC50K/MC50G/MCS50K datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 3.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 20% 1411 datasheet.pdf
CONN RECEPT 2.54MM 11POS datasheet.pdf
RES 165 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.5M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MIDPIECE FOR PHG.4B. datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 0.100 T/H datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf