Littelfuse HVR600P150CMF
HVR600P150CMF picture photo
Mfg. Part Number
HVR600P150CMF
Brief Description
FUSE RESETTABLE 150MA 60V RADIAL
Datasheet Download
HVR600P150CMF.pdf
Availability of HVR600P150CMF
QUANTITY
HVR600P150CMF Order Process
Ship out your order
Specifications of HVR600P150CMF
Internal Part NumberEIS-HVR600P150CMF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
PackagingTape & Box (TB)
Voltage - Max60V
Current - Max3A
Current - Hold (Ih) (Max)150mA
Current - Trip (It)300mA
R Min/Max6.000 ~ 12.00 Ohm
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HVR600P150CMF
Related LinksHVR600, HVR600P150CMF Datasheet, Littelfuse Distributor
HVR600P150CMF Details Description
Related parts for HVR600P150CMF
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 1206 datasheet.pdf
IC OSC SINGLE TIMER 2.1MHZ 8-DIP datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20SOIC datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 6.02"L X 3.27"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 7.7A 50 MOHM TH datasheet.pdf