TE Connectivity Raychem Cable Protection HW-127111-10-9
HW-127111-10-9 picture photo
Mfg. Part Number
HW-127111-10-9
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL ID PRODUCT
Datasheet Download
HW-127111-10-9.pdf
Availability of HW-127111-10-9
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HW-127111-10-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of HW-127111-10-9
Internal Part NumberEIS-HW-127111-10-9
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30,000
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesHW
Packaging10000 per Roll
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size0.50" x 0.437" (12.7mm x 11.1mm)
MaterialPolyester
ColorWhite
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW-127111-10-9
Related LinksHW-1271, HW-127111-10-9 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
HW-127111-10-9 Details Description
Related parts for HW-127111-10-9
CONN PLUG 2POS .093 datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
IC LATCH OCT NONINV 3ST 20SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SPI OCTAL 20TSSOP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
HEADER 2POS MALE 2.00MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
FIXED IND 360NH 50MA 7.5 OHM SMD datasheet.pdf