TE Connectivity Raychem Cable Protection HW-406254-1.5-9
HW-406254-1.5-9 picture photo
Mfg. Part Number
HW-406254-1.5-9
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL ID PRODUCT
Datasheet Download
HW-406254-1.5-9.pdf
Availability of HW-406254-1.5-9
QUANTITY
HW-406254-1.5-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of HW-406254-1.5-9
Internal Part NumberEIS-HW-406254-1.5-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesHW
Packaging1500 per Roll
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size1.6" x 1.0" (40.6mm x 25.4mm)
MaterialPolyester
ColorWhite
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW-406254-1.5-9
HW-406254-1.5-9 Details Description
Related parts for HW-406254-1.5-9
IC REG LDO 3V 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
SENSOR CAP FOR PROXIMITY SENSOR datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 34-57V 1.75A datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 620 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.787 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 30A 32VDC BLADE datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.011UF RADIAL datasheet.pdf