FFF HW04508500J0G
HW04508500J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW04508500J0G
Brief Description
508 TB SPR PLU WF MIDDLE
Datasheet Download
HW04508500J0G.pdf
Availability of HW04508500J0G
QUANTITY
HW04508500J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW04508500J0G
Internal Part NumberEIS-HW04508500J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions4
Positions Per Level4
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW04508500J0G
Related LinksHW0450, HW04508500J0G Datasheet, FFF Distributor
HW04508500J0G Details Description
Related parts for HW04508500J0G
IC REG CTRLR BST PWM 8-SOIC datasheet.pdf
FITTING COUPLER ABS YELLOW 4X4" datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 1.27MM 40POS GOLD PCB datasheet.pdf
IGBT 600V 1000A 2300W D4 datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 2VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CAP CER 91PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf