FFF HW05500100J0G
HW05500100J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW05500100J0G
Brief Description
508 TB SPR PLU UP/SIDE
Datasheet Download
HW05500100J0G.pdf
Availability of HW05500100J0G
QUANTITY
HW05500100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW05500100J0G
Internal Part NumberEIS-HW05500100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package80
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions5
Positions Per Level5
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW05500100J0G
Related LinksHW0550, HW05500100J0G Datasheet, FFF Distributor
HW05500100J0G Details Description
Related parts for HW05500100J0G
FUSE BOARD MNT 710MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
IC M-LVDS RECEIVER SINGLE 8SON datasheet.pdf
LUXCIS MM ML CONN KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
0625 PIN-LINE HDR SCRW MACH CONT datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20A DPAK datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V SMD datasheet.pdf