FFF HW05500200J0G
HW05500200J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW05500200J0G
Brief Description
508 TB SPR PLU WF DOWN
Datasheet Download
HW05500200J0G.pdf
Availability of HW05500200J0G
QUANTITY
HW05500200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW05500200J0G
Internal Part NumberEIS-HW05500200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions5
Positions Per Level5
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW05500200J0G
Related LinksHW0550, HW05500200J0G Datasheet, FFF Distributor
HW05500200J0G Details Description
Related parts for HW05500200J0G
MOSFET N-CH 20V 92A TO-262 datasheet.pdf
CABLE RG6/U W/F-CONN BLACK 100' datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 20POS 2.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
THYRISTOR INV 410A 1200V TO200AC datasheet.pdf
GROMMET 1.500" RUBBER BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf