FFF HW06005200J0G
HW06005200J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW06005200J0G
Brief Description
762 TB SPR PLU WF DOWN
Datasheet Download
HW06005200J0G.pdf
Availability of HW06005200J0G
QUANTITY
HW06005200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW06005200J0G
Internal Part NumberEIS-HW06005200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions6
Positions Per Level6
Number of Levels1
Pitch0.300" (7.62mm)
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW06005200J0G
Related LinksHW0600, HW06005200J0G Datasheet, FFF Distributor
HW06005200J0G Details Description
Related parts for HW06005200J0G
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONN HEADER VERT GOLD 16POS datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf