FFF HW07508300J0G
HW07508300J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW07508300J0G
Brief Description
508 TB SPR PLU WF UP
Datasheet Download
HW07508300J0G.pdf
Availability of HW07508300J0G
QUANTITY
HW07508300J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW07508300J0G
Internal Part NumberEIS-HW07508300J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW07508300J0G
Related LinksHW0750, HW07508300J0G Datasheet, FFF Distributor
HW07508300J0G Details Description
Related parts for HW07508300J0G
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 28 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 12A MP-3A datasheet.pdf
CBL 1COND 26AWG 600V WHITE 1000' datasheet.pdf
SLA 90/13 B OG 4.5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 50V 0.2W SMINI datasheet.pdf