FFF HW08108200J0G
HW08108200J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW08108200J0G
Brief Description
350 TB SPRING PLUG WF
Datasheet Download
HW08108200J0G.pdf
Availability of HW08108200J0G
QUANTITY
HW08108200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW08108200J0G
Internal Part NumberEIS-HW08108200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package105
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions8
Positions Per Level8
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Voltage - IEC-
Current - UL8A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW08108200J0G
Related LinksHW0810, HW08108200J0G Datasheet, FFF Distributor
HW08108200J0G Details Description
Related parts for HW08108200J0G
Crystal 59.7870kHz 20ppm 11pF 20 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 20A 12V datasheet.pdf
FERRITE BEAD 600 OHM 0402 datasheet.pdf
RES SMD 5.11M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/2W 1010 datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf