FFF HW08500400J0G
HW08500400J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW08500400J0G
Brief Description
508 TB SPR PLU MIDDLE
Datasheet Download
HW08500400J0G.pdf
Availability of HW08500400J0G
QUANTITY
HW08500400J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW08500400J0G
Internal Part NumberEIS-HW08500400J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW08500400J0G
Related LinksHW0850, HW08500400J0G Datasheet, FFF Distributor
HW08500400J0G Details Description
Related parts for HW08500400J0G
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
SEALING BOOT FOR SWITCH datasheet.pdf
IC DGTL POT 50K 129TAPS 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 200POS .050 R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 28MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
XCEDE RGHT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
IC RLDRAM3 576MBIT FBGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 2000V 1A TO-247HV datasheet.pdf