FFF HW08508400J0G
HW08508400J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW08508400J0G
Brief Description
508 TB SPR PLU MIDDLE
Datasheet Download
HW08508400J0G.pdf
Availability of HW08508400J0G
QUANTITY
HW08508400J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW08508400J0G
Internal Part NumberEIS-HW08508400J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package60
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW08508400J0G
Related LinksHW0850, HW08508400J0G Datasheet, FFF Distributor
HW08508400J0G Details Description
Related parts for HW08508400J0G
FUSE GLASS 125MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SOCKET HSG 3POS 3.3MM datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.13"L X 1.61"W datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf