FFF HW09500400J0G
HW09500400J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW09500400J0G
Brief Description
508 TB SPR PLU MIDDLE
Datasheet Download
HW09500400J0G.pdf
Availability of HW09500400J0G
QUANTITY
HW09500400J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW09500400J0G
Internal Part NumberEIS-HW09500400J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions9
Positions Per Level9
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW09500400J0G
Related LinksHW0950, HW09500400J0G Datasheet, FFF Distributor
HW09500400J0G Details Description
Related parts for HW09500400J0G
TRANSCEIVER/REGISTER 24SOIC datasheet.pdf
IC MICRO MONITOR LP 16-SOIC datasheet.pdf
CONN FFC VERT 40POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf