FFF HW12505200J0G
HW12505200J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW12505200J0G
Brief Description
508 TB SPR PLU WF DOWN
Datasheet Download
HW12505200J0G.pdf
Availability of HW12505200J0G
QUANTITY
HW12505200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW12505200J0G
Internal Part NumberEIS-HW12505200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package2,010
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW12505200J0G
Related LinksHW1250, HW12505200J0G Datasheet, FFF Distributor
HW12505200J0G Details Description
Related parts for HW12505200J0G
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 9V 1W datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 0.36 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED CBI 5MM HE RED 30MA RA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MICRO 21C S 18" WHT JACKP NI datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM RED DIFF datasheet.pdf