FFF HW12508100J0G
HW12508100J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW12508100J0G
Brief Description
508 TB SPR PLU UP/SIDE
Datasheet Download
HW12508100J0G.pdf
Availability of HW12508100J0G
QUANTITY
HW12508100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW12508100J0G
Internal Part NumberEIS-HW12508100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW12508100J0G
Related LinksHW1250, HW12508100J0G Datasheet, FFF Distributor
HW12508100J0G Details Description
Related parts for HW12508100J0G
IC LINEFEED INTRFC SI321X 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 7.41K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301H 3/16-48" CLEAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 110POS SMD datasheet.pdf