FFF HW18508200J0G
HW18508200J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW18508200J0G
Brief Description
508 TB SPR PLU WF DOWN
Datasheet Download
HW18508200J0G.pdf
Availability of HW18508200J0G
QUANTITY
HW18508200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW18508200J0G
Internal Part NumberEIS-HW18508200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions18
Positions Per Level18
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW18508200J0G
Related LinksHW1850, HW18508200J0G Datasheet, FFF Distributor
HW18508200J0G Details Description
Related parts for HW18508200J0G
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 5/8" datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TAPE LEAD FOIL 3/4" X 36YD datasheet.pdf
IC PHY/LINK LAYER CTRLR 144-LQFP datasheet.pdf
NUT DRIVER SET HEX SOCKET 7PC datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 3POS VERT 5MM datasheet.pdf
NON PLUG-INSIDE ROTARY DPDT datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS ANGLED PIN datasheet.pdf
IC VOICEPORT 2CH FXS 8KHZ 80LQFP datasheet.pdf