FFF HW19500400J0G
HW19500400J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW19500400J0G
Brief Description
508 TB SPR PLU MIDDLE
Datasheet Download
HW19500400J0G.pdf
Availability of HW19500400J0G
QUANTITY
HW19500400J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW19500400J0G
Internal Part NumberEIS-HW19500400J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions19
Positions Per Level19
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW19500400J0G
Related LinksHW1950, HW19500400J0G Datasheet, FFF Distributor
HW19500400J0G Details Description
Related parts for HW19500400J0G
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY MED 3POS SW 6A PNL datasheet.pdf
IC R/S LATCH 3-STATE QUAD 16DIP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 22POS 5.08MM datasheet.pdf
IC FPGA 297 I/O 484BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf