FFF HW20705300J0G
HW20705300J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW20705300J0G
Brief Description
500 TB SPR PLU WF UP
Datasheet Download
HW20705300J0G.pdf
Availability of HW20705300J0G
QUANTITY
HW20705300J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW20705300J0G
Internal Part NumberEIS-HW20705300J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package2,000
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions20
Positions Per Level20
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange, Retention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW20705300J0G
Related LinksHW2070, HW20705300J0G Datasheet, FFF Distributor
HW20705300J0G Details Description
Related parts for HW20705300J0G
RES NETWORK 12 RES MULT OHM 8SIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 24VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.7A CPH3 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 160W datasheet.pdf
CAP CER 7.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC FREQ DIVIDER DC-7GHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN DSUB 9POS datasheet.pdf