FFF HW20B00000J0G
HW20B00000J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW20B00000J0G
Brief Description
250 TB SPRING PLUG
Datasheet Download
HW20B00000J0G.pdf
Availability of HW20B00000J0G
QUANTITY
HW20B00000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW20B00000J0G
Internal Part NumberEIS-HW20B00000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package120
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions20
Positions Per Level20
Number of Levels1
Pitch0.098" (2.50mm)
Voltage - IEC-
Current - UL4A
Voltage - UL150V
Wire Gauge or Range - AWG20-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW20B00000J0G
Related LinksHW20B0, HW20B00000J0G Datasheet, FFF Distributor
HW20B00000J0G Details Description
Related parts for HW20B00000J0G
CONN HEADER 10POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 2W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
ROUND SPACER #8 NYLON 13/16" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 216PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
FUSELINK INDUST 355A 415V BS IEC datasheet.pdf
CABLE MALE-NMALE 8' RG-58 SMA datasheet.pdf
RES 3.79 OHM 7W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE SLEEVE PLUG 12MM DIA BLK datasheet.pdf