FFF HW22700100J0G
HW22700100J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW22700100J0G
Brief Description
500 TB SPR PLU UP/SIDE
Datasheet Download
HW22700100J0G.pdf
Availability of HW22700100J0G
QUANTITY
HW22700100J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW22700100J0G
Internal Part NumberEIS-HW22700100J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions22
Positions Per Level22
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG12-26 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW22700100J0G
Related LinksHW2270, HW22700100J0G Datasheet, FFF Distributor
HW22700100J0G Details Description
Related parts for HW22700100J0G
IC REG LDO 2.5V/3.3V PPAK datasheet.pdf
IC BATT CHRGR/SELECTR DL 38-QFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 68000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.333GHZ 1295BGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 100mA 44-SSOP datasheet.pdf