FFF HW23100200J0G
HW23100200J0G picture photo
Mfg. Part Number
HW23100200J0G
Brief Description
350 TB SPRING PLUG WF
Datasheet Download
HW23100200J0G.pdf
Availability of HW23100200J0G
QUANTITY
HW23100200J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HW23100200J0G
Internal Part NumberEIS-HW23100200J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions23
Positions Per Level23
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Voltage - IEC-
Current - UL8A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HW23100200J0G
Related LinksHW2310, HW23100200J0G Datasheet, FFF Distributor
HW23100200J0G Details Description
Related parts for HW23100200J0G
IC OPAMP GP 35KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
IC SERIALIZER HOTLINK 256LBGA datasheet.pdf
CAP CER 62PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 32MA 23 OHM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 22.5VC SOT23-3 datasheet.pdf
RELAY 25A 3P 24V MODE datasheet.pdf
F3SJ-E0625P25 datasheet.pdf
FUSE INLINE FAST/ACT 16A 300V datasheet.pdf