Sanken HWB030D-15-C
HWB030D-15-C picture photo
Mfg. Part Number
HWB030D-15-C
Manufacturer
Product Category
AC DC Converters
Brief Description
AC/DC CONVERTER +/-15V 30W
Datasheet Download
HWB030D-15-C.pdf
Availability of HWB030D-15-C
QUANTITY
HWB030D-15-C Order Process
Ship out your order
Specifications of HWB030D-15-C
Internal Part NumberEIS-HWB030D-15-C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package28
Category Power Supplies - External/Internal (Off-Board)
FamilyAC DC Converters
SeriesHWB
TypeEnclosed
Number of Outputs2
Voltage - Input85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-15V
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)1.3A, 1.3A
Power (Watts)30W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation-
Efficiency80%
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
FeaturesLoad Sharing, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension5.35" L x 3.62" W x 1.38" H (136.0mm x 92.0mm x 35.0mm)
Minimum Load Required-
ApprovalsCE, cURus, GS
Power (Watts) - Max30W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HWB030D-15-C
Related LinksHWB030, HWB030D-15-C Datasheet, Sanken Distributor
HWB030D-15-C Details Description
Related parts for HWB030D-15-C
IC REG LDO 12V 3A TO220-3 datasheet.pdf
RES SMD 12.7OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP SAMPLE HOLD 48LQFP datasheet.pdf
RES 681 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 2W SMBG datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS T/H R/A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75OHM CRIMP datasheet.pdf
LED COB WHT 6.3MM 5000K 80CRI datasheet.pdf