Sanken HWB030D-15-R
HWB030D-15-R picture photo
Mfg. Part Number
HWB030D-15-R
Brief Description
AC/DC CONVERTER +/-15V 30W
Datasheet Download
HWB030D-15-R.pdf
Availability of HWB030D-15-R
QUANTITY
HWB030D-15-R Order Process
Ship out your order
Specifications of HWB030D-15-R
Internal Part NumberEIS-HWB030D-15-R
SeriesHWB
TypeOpen Frame
Number of Outputs2
Voltage - Input85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-15V
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)1.3A, 1.3A
Power (Watts)30W
ApplicationsITE (Commercial)
Voltage - Isolation-
Efficiency80%
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
FeaturesLoad Sharing, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension5.35" L x 3.62" W x 1.34" H (136.0mm x 92.0mm x 34.0mm)
Minimum Load Required-
ApprovalsCE, cURus, GS
Power (Watts) - Max30W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HWB030D-15-R
Related LinksHWB030, HWB030D-15-R Datasheet, Sanken Distributor
HWB030D-15-R Details Description
Related parts for HWB030D-15-R
RES 2.87K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf