Sanken HWB030D-15-RM-C
HWB030D-15-RM-C picture photo
Mfg. Part Number
HWB030D-15-RM-C
Brief Description
AC/DC CONVERTER +/-15V 30W
Datasheet Download
HWB030D-15-RM-C.pdf
Availability of HWB030D-15-RM-C
QUANTITY
HWB030D-15-RM-C Order Process
Ship out your order
Specifications of HWB030D-15-RM-C
Internal Part NumberEIS-HWB030D-15-RM-C
SeriesHWB
TypeEnclosed
Number of Outputs2
Voltage - Input85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-15V
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)1.3A, 1.3A
Power (Watts)30W
ApplicationsITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation-
Efficiency80%
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
FeaturesLoad Sharing, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension5.35" L x 3.62" W x 1.38" H (136.0mm x 92.0mm x 35.0mm)
Minimum Load Required-
ApprovalsCE, cURus, GS
Power (Watts) - Max30W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HWB030D-15-RM-C
Related LinksHWB030D, HWB030D-15-RM-C Datasheet, Sanken Distributor
HWB030D-15-RM-C Details Description
Related parts for HWB030D-15-RM-C
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
IC ADC 24BIT SIGMA-DELTA 24TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 150 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 61POS PIN datasheet.pdf
THERMISTOR NTC CLIP 9983 OHM datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 28VOUT 50W datasheet.pdf
TOOL CRIMPING TURNED CONTACTS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 187.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf