Sanken HWB030S-05-RM-C
HWB030S-05-RM-C picture photo
Mfg. Part Number
HWB030S-05-RM-C
Brief Description
AC/DC CONVERTER 5V 30W
Datasheet Download
HWB030S-05-RM-C.pdf
Availability of HWB030S-05-RM-C
QUANTITY
HWB030S-05-RM-C Order Process
Ship out your order
Specifications of HWB030S-05-RM-C
Internal Part NumberEIS-HWB030S-05-RM-C
SeriesHWB
TypeEnclosed
Number of Outputs1
Voltage - Input85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 15V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Current - Output (Max)6A
Power (Watts)30W
ApplicationsITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation-
Efficiency75%
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
FeaturesLoad Sharing, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension5.35" L x 3.62" W x 1.38" H (136.0mm x 92.0mm x 35.0mm)
Minimum Load Required-
ApprovalsCE, cURus, GS
Power (Watts) - Max30W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HWB030S-05-RM-C
Related LinksHWB030S, HWB030S-05-RM-C Datasheet, Sanken Distributor
HWB030S-05-RM-C Details Description
Related parts for HWB030S-05-RM-C
RES 768 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER LINE 5.6MH 2.2A TYPE 650 datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 120SEC 28-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.3A 8SOIC datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD R-R 20-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER DUAL 4A 8-SOIC datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .051M 25POS datasheet.pdf
WIRE FERL INSUL datasheet.pdf
TOOL INSERTION 16 GA datasheet.pdf
LENS 80CRI 3500K 1.3" DOME 0.8"H datasheet.pdf