TE Connectivity AMP Connectors HX-SCE-1K-3.2-50-9
HX-SCE-1K-3.2-50-9 picture photo
Mfg. Part Number
HX-SCE-1K-3.2-50-9
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
HEATSHRINK 3.2MM ID 50MM L
Datasheet Download
HX-SCE-1K-3.2-50-9.pdf
Availability of HX-SCE-1K-3.2-50-9
QUANTITY
HX-SCE-1K-3.2-50-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of HX-SCE-1K-3.2-50-9
Internal Part NumberEIS-HX-SCE-1K-3.2-50-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Cables, Wires - Management
FamilyLabels, Labeling
SeriesHX-SCE
Packaging-
Label TypeHeat Shrinkable
Label Size0.13" x 1.97" (3.2mm x 50.0mm); Cable O.D. 0.07" ~ 0.11" (1.8mm ~ 2.7mm)
ColorWhite
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated, UV Stabilized
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HX-SCE-1K-3.2-50-9
Related LinksHX-SCE-1K, HX-SCE-1K-3.2-50-9 Datasheet, TE Connectivity AMP Connectors Distributor
HX-SCE-1K-3.2-50-9 Details Description
Related parts for HX-SCE-1K-3.2-50-9
IDC CABLE - MDG14K/MC14G/X datasheet.pdf
CONN ADAPT PLUG-PLUG SMA datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.05 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 430PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 6AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf