Laird Technologies - Signal Integrity Products HZ0805D152R-00
HZ0805D152R-00 picture photo
Mfg. Part Number
HZ0805D152R-00
Brief Description
FERRITE CHIP SIGNAL 1500 OHM SMD
Datasheet Download
HZ0805D152R-00.pdf
Availability of HZ0805D152R-00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HZ0805D152R-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of HZ0805D152R-00
Internal Part NumberEIS-HZ0805D152R-00
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency1.5 kOhm @ 100MHz
Current Rating400mA
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.043" (1.10mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)