Laird Technologies - Signal Integrity Products HZ0805G471R-10
HZ0805G471R-10 picture photo
Mfg. Part Number
HZ0805G471R-10
Brief Description
FERRITE CHIP SIGNAL 470 OHM SMD
Datasheet Download
HZ0805G471R-10.pdf
Availability of HZ0805G471R-10
QUANTITY
HZ0805G471R-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of HZ0805G471R-10
Internal Part NumberEIS-HZ0805G471R-10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency470 Ohm @ 100MHz
Current Rating700mA
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0805 (2012 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.041" (1.05mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HZ0805G471R-10
HZ0805G471R-10 Details Description
Related parts for HZ0805G471R-10
RES ARRAY 4 RES 15K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN SOCKET 20-24AWG GOLD CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
IC FPGA 70 I/O 100TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 14 Position 0.079" (2.00mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf