Cornell Dubilier Electronics HZA226M080F24T-F
HZA226M080F24T-F picture photo
Mfg. Part Number
HZA226M080F24T-F
Manufacturer
Product Category
Aluminum - Polymer Capacitors
Brief Description
CAP POLYMER 22UF 20% 80V SMD
Datasheet Download
HZA226M080F24T-F.pdf
Availability of HZA226M080F24T-F
QUANTITY
HZA226M080F24T-F Order Process
Ship out your order
Specifications of HZA226M080F24T-F
Internal Part NumberEIS-HZA226M080F24T-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesType HZA, Hybrid Aluminum Polymer Capacitors
Featured ProductHZA Hybrid Polymer-Aluminum Capacitors
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyAluminum - Polymer Capacitors
SeriesHZA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage Rating80V
ESR (Equivalent Series Resistance)45 mOhm
Lifetime @ Temp.10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
TypePolymer - Hybrid, Polar
ApplicationsBypass, Decoupling
Ripple Current155mA
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseRadial, Can - SMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HZA226M080F24T-F
Related LinksHZA226M0, HZA226M080F24T-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
HZA226M080F24T-F Details Description
Related parts for HZA226M080F24T-F
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HOOK&LOOP TAKTY .75" 50# GRY 18" datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORX T10 5.9" datasheet.pdf
OSC XO 6.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 130K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
D4N-4C32R datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 20mA Signage TO-243AA (SOT89) datasheet.pdf
26500 26#20 6#12 S BY PLUG LC datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL 5MM WIDE .250" datasheet.pdf