Cornell Dubilier Electronics HZA227M025F24T-F
HZA227M025F24T-F picture photo
Mfg. Part Number
HZA227M025F24T-F
Manufacturer
Product Category
Aluminum - Polymer Capacitors
Brief Description
CAP POLYMER 220UF 20% 25V SMD
Datasheet Download
HZA227M025F24T-F.pdf
Availability of HZA227M025F24T-F
QUANTITY
HZA227M025F24T-F Order Process
Ship out your order
Specifications of HZA227M025F24T-F
Internal Part NumberEIS-HZA227M025F24T-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesType HZA, Hybrid Aluminum Polymer Capacitors
Featured ProductHZA Hybrid Polymer-Aluminum Capacitors
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyAluminum - Polymer Capacitors
SeriesHZA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)27 mOhm
Lifetime @ Temp.10000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
TypePolymer - Hybrid, Polar
ApplicationsBypass, Decoupling
Ripple Current2.3A
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseRadial, Can - SMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HZA227M025F24T-F
Related LinksHZA227M0, HZA227M025F24T-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
HZA227M025F24T-F Details Description
Related parts for HZA227M025F24T-F
FIXED IND 22NH 1.235A 80 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX9508 datasheet.pdf
RES 16.9 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 18K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf