| Internal Part Number | EIS-IAG6-1-61-.100-90 | |
| Current Rating | 100mA | |
| Voltage Rating - AC | - | |
| Voltage Rating - DC | - | |
| Number of Poles | 1 | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | IAG6-1-61-.100-90 | |
| Related Links | IAG6-1-6, IAG6-1-61-.100-90 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor | |
 | SE12PFR-TR0 | SLEEVE EXP FR BLK 0.13"(3.2MM) | datasheet.pdf | |
 | MIC4129YME-TR | IC DRIVER MOSFET 6A INVERT 8SOIC | datasheet.pdf | |
 | SMAJ8.0CA-E3/61 | TVS DIODE 8VWM 13.6VC SMA | datasheet.pdf | |
| HCPL-7710-500E | OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP GW | datasheet.pdf | ||
 | 593D687X0004E2TE3 | CAP TANT 680UF 4V 20% 2917 | datasheet.pdf | |
 | MK74CB218RLF | IC CLK BUFFER 1:8 200MHZ 28QSOP | datasheet.pdf | |
 | 3-1879335-8 | RES SMD 52.3 OHM 1% 1/16W 0603 | datasheet.pdf | |