Sensata Technologies/Airpax IAG666-1-63F-15.0-Q-01
IAG666-1-63F-15.0-Q-01 picture photo
Mfg. Part Number
IAG666-1-63F-15.0-Q-01
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
IAG666-1-63F-15.0-Q-01.pdf
Availability of IAG666-1-63F-15.0-Q-01
QUANTITY
IAG666-1-63F-15.0-Q-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IAG666-1-63F-15.0-Q-01
Internal Part NumberEIS-IAG666-1-63F-15.0-Q-01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIAG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IAG666-1-63F-15.0-Q-01
Related LinksIAG666-1-63, IAG666-1-63F-15.0-Q-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IAG666-1-63F-15.0-Q-01 Details Description
Related parts for IAG666-1-63F-15.0-Q-01
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 16SOIC datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
1US SEALING datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 15POS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
MCU 32BIT 256KB M3 EZRADIO 64QFN datasheet.pdf
TRANS NPN 100V 3A DPAK datasheet.pdf