| Internal Part Number | EIS-IAGN6-1-51-7.50 | |
| Current Rating | 7.5A | |
| Voltage Rating - AC | - | |
| Voltage Rating - DC | - | |
| Number of Poles | 1 | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | IAGN6-1-51-7.50 | |
| Related Links | IAGN6-1, IAGN6-1-51-7.50 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor | |
 | GCB95DHAT | CONN EDGECARD 190PS R/A .050 SLD | datasheet.pdf | |
 | NCP348AEMTTXG | IC MOSFET DRIVER DUAL 12V 10WDFN | datasheet.pdf | |
 | TRS211IDWRG4 | IC DVR/RCVR RS232 ESD 28SOIC | datasheet.pdf | |
 | 0070.1761.A2 | VARISTOR 27V 2KA DISC 14MM | datasheet.pdf | |