Sensata Technologies/Airpax IALNK1-1-53-60.0
IALNK1-1-53-60.0 picture photo
Mfg. Part Number
IALNK1-1-53-60.0
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE
Datasheet Download
IALNK1-1-53-60.0.pdf
Availability of IALNK1-1-53-60.0
QUANTITY
IALNK1-1-53-60.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of IALNK1-1-53-60.0
Internal Part NumberEIS-IALNK1-1-53-60.0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIAL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating60A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeChassis Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IALNK1-1-53-60.0
Related LinksIALNK1-1, IALNK1-1-53-60.0 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IALNK1-1-53-60.0 Details Description
Related parts for IALNK1-1-53-60.0
Crystal 28.0000MHz 50ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch datasheet.pdf
ICL 22 OHM 20% 2.8A 15MM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB OTP 68PLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 68 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 52POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf