| Internal Part Number | EIS-IALNK1-1-71-90.0 | |
| Current Rating | 90A | |
| Voltage Rating - AC | - | |
| Voltage Rating - DC | - | |
| Number of Poles | 1 | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | IALNK1-1-71-90.0 | |
| Related Links | IALNK1-1, IALNK1-1-71-90.0 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor | |
 | OP705C | PHOTOTRANSISTR NPN W/RES T-1 | datasheet.pdf | |
 | VI-J3K-CX | CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W | datasheet.pdf | |