Sensata Technologies/Airpax IALNK111-1REC4-61-15.0-AE
IALNK111-1REC4-61-15.0-AE picture photo
Mfg. Part Number
IALNK111-1REC4-61-15.0-AE
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE
Datasheet Download
IALNK111-1REC4-61-15.0-AE.pdf
Availability of IALNK111-1REC4-61-15.0-AE
QUANTITY
IALNK111-1REC4-61-15.0-AE Order Process
Ship out your order
Specifications of IALNK111-1REC4-61-15.0-AE
Internal Part NumberEIS-IALNK111-1REC4-61-15.0-AE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesIAL
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles3
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeChassis Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IALNK111-1REC4-61-15.0-AE
IALNK111-1REC4-61-15.0-AE Details Description
Related parts for IALNK111-1REC4-61-15.0-AE
RES SMD 0.003 OHM 1% 5W 2818 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY 5KW 200V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 2.98K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 15A 8SOIC datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVDS 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
IGBT 600V 280A SOT-227 datasheet.pdf