| Internal Part Number | EIS-IALNK111-1REC4-62-20.0-AE | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Circuit Protection | |
| Family | Circuit Breakers | |
| Series | IAL | |
| Breaker Type | Magnetic (Hydraulic Delay) | |
| Current Rating | 20A | |
| Voltage Rating - AC | - | |
| Voltage Rating - DC | - | |
| Number of Poles | 3 | |
| Actuator Type | Lever | |
| Illumination | - | |
| Illumination Voltage (Nominal) | - | |
| Mounting Type | Chassis Mount | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | IALNK111-1REC4-62-20.0-AE | |
 | UCC2961N | IC REG CTRLR ISO PWM VM 14-DIP | datasheet.pdf | |
 | 9T12062A6492FBHFT | RES SMD 64.9K OHM 1% 1/8W 1206 | datasheet.pdf | |
 | LM4894IBP | IC AMP AUDIO PWR 1.4W MONO 9USMD | datasheet.pdf | |
 | MRS25000C4129FRP00 | RES 41.2 OHM 0.6W 1% AXIAL | datasheet.pdf | |
 | GCM08DCTS | CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD | datasheet.pdf | |
 | 6-1879523-1 | RES SMD 42.2 OHM 1% 2W 2512 | datasheet.pdf | |
 | LC-IR-2.5 | LIGHT PIPE PNL 4MM IR LENS 2.5" | datasheet.pdf | |