TDK Corporation IBF15-180DD125X125B
IBF15-180DD125X125B picture photo
Mfg. Part Number
IBF15-180DD125X125B
Manufacturer
Product Category
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Brief Description
RF ABSORBING SHEET IBF FLEXIELD
Datasheet Download
IBF15-180DD125X125B.pdf
Availability of IBF15-180DD125X125B
QUANTITY
IBF15-180DD125X125B Order Process
Ship out your order
Specifications of IBF15-180DD125X125B
Internal Part NumberEIS-IBF15-180DD125X125B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category RF/IF and RFID
FamilyRFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Series-
ShapeSheet
Thickness - Overall0.008" (0.2mm)
Width4.92" (125mm)
Length4.92" (125mm)
AdhesiveSynthetic Resin, Conductive - Double Sided
Temperature Range-40 ~ 185°F (-40 ~ 85°C)