Laird Technologies - Signal Integrity Products IC0603B470R-10
IC0603B470R-10 picture photo
Mfg. Part Number
IC0603B470R-10
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED INDUCT 47NH 200MA 300 MOHM
Datasheet Download
IC0603B470R-10.pdf
Availability of IC0603B470R-10
QUANTITY
IC0603B470R-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of IC0603B470R-10
Internal Part NumberEIS-IC0603B470R-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesIC
Packaging*
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance47nH
Tolerance±10%
Current Rating200mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq10 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant260MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting Type*
Package / Case*
Size / Dimension*
Height - Seated (Max)*
Supplier Device Package*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IC0603B470R-10
IC0603B470R-10 Details Description
Related parts for IC0603B470R-10
RES SMD 976K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC 12BIT 53MHZ HI SNR A/D 28SSOP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23 datasheet.pdf
PHOTO THRU-BEAM LIGHT-ON datasheet.pdf
RES 332 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 106MA 4.2 OHM SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
DIN datasheet.pdf
EMITTER IR 890NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 17V SNT-4A datasheet.pdf