Laird Technologies - Signal Integrity Products IC0805A472R-10
IC0805A472R-10 picture photo
Mfg. Part Number
IC0805A472R-10
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED INDUCT 4.7UH 30MA 1 OHM
Datasheet Download
IC0805A472R-10.pdf
Availability of IC0805A472R-10
QUANTITY
IC0805A472R-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of IC0805A472R-10
Internal Part NumberEIS-IC0805A472R-10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesIC
Packaging*
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±10%
Current Rating30mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1 Ohm Max
Q @ Freq45 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant35MHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test10MHz