XP Power ICH15048S12
ICH15048S12 picture photo
Mfg. Part Number
ICH15048S12
Datasheet Download
ICH15048S12.pdf
Availability of ICH15048S12
QUANTITY
ICH15048S12 Order Process
Ship out your order
Specifications of ICH15048S12
Internal Part NumberEIS-ICH15048S12
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)12.5A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
Package / Case9-DIP Module
Size / Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency85%
Power (Watts) - Max150W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ICH15048S12
Related LinksICH15, ICH15048S12 Datasheet, XP Power Distributor
ICH15048S12 Details Description
Related parts for ICH15048S12
RES SMD 348K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 5R0W 30POS P-F datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 3A TO263-5 datasheet.pdf
RES 15.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FIFO 16384X18 2.5V 4NS 144BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 114POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
HEATSHRINK 14AWG 48" BLACK datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 42.5MM PANEL MOUNT datasheet.pdf
TV 5C 5#20 PIN J/N RECP datasheet.pdf
20V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf