XP Power ICH15048S15
ICH15048S15 picture photo
Mfg. Part Number
ICH15048S15
Datasheet Download
ICH15048S15.pdf
Availability of ICH15048S15
QUANTITY
ICH15048S15 Order Process
Ship out your order
Specifications of ICH15048S15
Internal Part NumberEIS-ICH15048S15
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)36V
Voltage - Input (Max)75V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)10A
Power (Watts) - Manufacture Series50W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
Package / Case9-DIP Module
Size / Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency85%
Power (Watts) - Max150W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ICH15048S15
Related LinksICH15, ICH15048S15 Datasheet, XP Power Distributor
ICH15048S15 Details Description
Related parts for ICH15048S15
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
KIT CAP FILM CHIP .001UF - 1UF datasheet.pdf
IC DVR HI/LO SIDE 16-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CARD GUIDE FR 10.5X0.078" RUST datasheet.pdf
8300-2 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 48POS GLD datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
15UF 350V 12,5X30MM 85C 15000H datasheet.pdf