XP Power ICH7524S15
ICH7524S15 picture photo
Mfg. Part Number
ICH7524S15
Datasheet Download
ICH7524S15.pdf
Availability of ICH7524S15
QUANTITY
ICH7524S15 Order Process
Ship out your order
Specifications of ICH7524S15
Internal Part NumberEIS-ICH7524S15
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)18V
Voltage - Input (Max)36V
Voltage - Output 115V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)5A
Power (Watts) - Manufacture Series75W
Voltage - Isolation1.5kV (1500V)
Package / Case9-DIP Module
Size / Dimension2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Efficiency85%
Power (Watts) - Max75W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ICH7524S15
Related LinksICH75, ICH7524S15 Datasheet, XP Power Distributor
ICH7524S15 Details Description
Related parts for ICH7524S15
MOSFET 2N-CH 20V 7.5A 8SOIC datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
STRAIN RELIEF 40POS FOR 2MM SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 1W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
ROTARY SWITCH 2 POLE 6POS ADJ datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20V 10% 1411 datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 3V datasheet.pdf
1000UF 100V 35X60MM 85C 20000H datasheet.pdf