Red Lion Controls ICM40030
ICM40030 picture photo
Mfg. Part Number
ICM40030
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
SERIAL CONVERT MOD RS232C/RS485
Datasheet Download
ICM40030.pdf
Availability of ICM40030
QUANTITY
ICM40030 Order Process
Ship out your order
Specifications of ICM40030
Internal Part NumberEIS-ICM40030
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyAccessories
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ICM40030
Related LinksICM4, ICM40030 Datasheet, Red Lion Controls Distributor
ICM40030 Details Description
Related parts for ICM40030
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 51 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS .80MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 500MA 400 MOHM datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPDT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CODING RING GREEN M23 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf