Rohm Semiconductor ICP-S2.3TN
ICP-S2.3TN picture photo
Mfg. Part Number
ICP-S2.3TN
Manufacturer
Product Category
Fuses
Brief Description
FUSE BRD MNT 2.3A 50VAC/VDC 2SMD
Datasheet Download
ICP-S2.3TN.pdf
Availability of ICP-S2.3TN
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ICP-S2.3TN Order Process
Ship out your order
Specifications of ICP-S2.3TN
Internal Part NumberEIS-ICP-S2.3TN
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Circuit Protection
FamilyFuses
SeriesICP-S
PackagingTape & Reel (TR)
Fuse TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating2.3A
Voltage Rating - AC50V
Voltage Rating - DC50V
Response TimeFast
Package / Case2-SMD, J-Lead
Mounting TypeSurface Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage-
Melting I²t-
Approvals-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Color-
Size / Dimension0.118" L x 0.098" W x 0.079" H (3.00mm x 2.50mm x 2.00mm)
DC Cold Resistance0.026 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ICP-S2.3TN
Related LinksICP-S, ICP-S2.3TN Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
ICP-S2.3TN Details Description
Related parts for ICP-S2.3TN
SSD 64GB 2.5" UATA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 580MA 300 MOHM datasheet.pdf
XCEDE LEFT 2PVH 6COL WK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 50W datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf