SanDisk IDE-4K-18-128-X
IDE-4K-18-128-X picture photo
Mfg. Part Number
IDE-4K-18-128-X
Manufacturer
Product Category
Solid State Drives (SSDs)
Brief Description
IDE4K 1.8" FLASH DISK 128MB
Datasheet Download
IDE-4K-18-128-X.pdf
Availability of IDE-4K-18-128-X
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
IDE-4K-18-128-X Order Process
Ship out your order
Specifications of IDE-4K-18-128-X
Internal Part NumberEIS-IDE-4K-18-128-X
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Memory Cards, Modules
FamilySolid State Drives (SSDs)
SeriesIDE 4000
Memory Size128Mb
Memory TypeFLASH
Form Factor-
Speed - Read-
Speed - Write-
Voltage - Supply-
Type-
Current - Max-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
Size / Dimension-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDE-4K-18-128-X
Related LinksIDE-4K-, IDE-4K-18-128-X Datasheet, SanDisk Distributor
IDE-4K-18-128-X Details Description
Related parts for IDE-4K-18-128-X
REG SW -15 TO -3V 4A SMD datasheet.pdf
IC DRVR MOSFET SYNC BUCK 8EPSOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
IC OSC VCXO 161.1328MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 390PF 100V C0G 0402 datasheet.pdf
PLUG INLINE 5PIN CRIMP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf