Sensata Technologies/Airpax IDGH66-1-62-15.0-01
IDGH66-1-62-15.0-01 picture photo
Mfg. Part Number
IDGH66-1-62-15.0-01
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR 15A 240VAC 80VDC
Datasheet Download
IDGH66-1-62-15.0-01.pdf
Availability of IDGH66-1-62-15.0-01
QUANTITY
IDGH66-1-62-15.0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of IDGH66-1-62-15.0-01
Internal Part NumberEIS-IDGH66-1-62-15.0-01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series-
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC80V
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IDGH66-1-62-15.0-01
Related LinksIDGH66-1-, IDGH66-1-62-15.0-01 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
IDGH66-1-62-15.0-01 Details Description
Related parts for IDGH66-1-62-15.0-01
RES ARRAY 2 RES 680K OHM 0606 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm Series 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 1K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 12POS DR LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X11.43MM datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf